SELECT * FROM `galeria_modul` WHERE `Folder` = 'fooldal/' ORDER BY `Ord` ASC LIMIT 20

prezint evenimente, comentez întreceri sportive, interpretez şi traduc!
Poze
Video
(15 mai 2017 11:47)
Peste 14 mii de alergători de pe cinci continente au participat la a şasea ediţie a OMV Petrom Bucharest Half Marathon. Alături de cursa clasică de 21 km, alergătorii s-au putut duela şi la ştafetă, respectiv pe distanţe de 10, respectiv 3 km. Atmosfera a fost una incendiară, şi nu ne miră acest lucru fiindcă semimaratonul feminin a fost câştigat de o româncă. Mai mult decât atât, Ancuţa Bobocel (1:11:42) a doborât recordul competiţiei, la fel ca etiopianul care a câştigat la masculin (1:01:08).
(09 mai 2017 18:02)
Maratonul ciclist de la lacul Neusiedl are o tradiţie de 26 de ani. Cei 125 km au fost parcurşi şi în acest an de un număr de o mie de participanţi. Înaintea maratonului ce a avut loc duminică, ziua de sâmbătă a rezervat mult suspans alergătorilor de semimaraton şi cicliştilor de la contratimp. Pentru mine, evenimentul a însemnat o nouă experienţă superbă, fiind pentru a patra oară moderatorul multilingv al curselor.
(17 aprilie 2017 12:36)
Maratonul de la Cluj Napoca este capul de afiş al curselor de alergare din aprilie. Concursul şi-a respectat blazonul şi în acest an. Numărul alergărorilor creşte, interesul major al transilvănenilor faţă de maraton s-a observat şi de această dată. Chiar dacă africanii îşi adjudecă victoria în fiecare an, avem de-a face cu o masă de oameni ce îndrăgeşte alergarea la aer liber. Şi asta e tot ce contează: o comunitate sportivă ce se adună cu scopul de a promova mişcarea la aer liber.