többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
Fertő-tó kerékpáros maraton 2014 - Ausztria
(2014. május 07. 11:40)

A szombati versenynap futóversenyekkel kezdődött. Előbb a kisgyerekek, aztán az iskolások, később pedig a félmaraton résztvevői kerültek főszerepbe. A délelőtti zuhogó eső után egyre inkább felbukkant a Nap, így lépcsőzetesen javultak a versenykörülmények. Csak úgy özönlöttek a versenyzők, a kis település pillanatokon belül a burgenlandi (várvidéki) sportélet központjává alakult.

A sportmoderáció kiegyensúlyozott együttműködésben zajlott kollégámmal. Öröm volt kétféle hangot belevinni egy nemzetközi sportrendezvénybe, hiszen az ilyen megoldások mindig emelik a verseny színvonalát. Délelőtt 9 órától délután 18 óráig szinte megállás nélkül kommentálni kellett az eseményeket, ami óriási adrenalin-szintet és sportimádatot igényel. Ezekből nem is volt hiány, a nézők egy húron pendültek az eseményekkel: élő kommentárt, összefoglalükat, interjúkat, programismertetést és hasznos információkat hallhattak a verseny helyszínén.

A második napon került megrendezésre a kerékpáros maraton. 125 km-t tettek meg a versenyzők a Fertő-tó körul. Több mint 1000 kerekes indult szikrázó napsütésben. A hangulat leírhatatlan volt április 27-én, ugyanis a rajt előtt élőzene és hírességektől vett spontán interjúk szórakoztatta a jelenlevőket. Tízről számoltunk vissza, aztán a rajtvonalon kb. 4 percig vonult át a versenyzősereg. Kétszáz méteres sor keletkezett a rajtnál, az érdeklődés minden elvárást felülmúlt.

A verseny befutóját élőben kommentáltuk kollégámmal, aztán még kb. 3 órán keresztül folyamatosan érkeztek a biciklisek. A program szórakoztató volt mindenki számára, volt aki a moderációt hallgatta, viszont lehetőség volt zuhanyzozni, ebédelni és lazítani is a versenyközpont területén.  A díjazás idején tele volt a fősátor, a résztvevők nagy tapskoncerttel fejezték ki tiszteletüket társaik iránt. Az élményekkel teli hétvége befejeztével jókedvvel hagytam el a helyszínt, megtiszteltetés volt a fertőmeggyesi rendezvény többnyelvű sportmoderátorának lenni.