többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2024. április 22. 12:12)
Hagyományosan az ausztriai szabadidős kerékpársport tavaszi nyitóeseménye a Fertő-tó maraton. Idén már 32. alkalommal rendezték meg, versenyközpontja a magyar határtól pár száz méterre fekvő Fertőmeggyes. Idén többen indultak a 125 km-es viadalon, mint valaha: 2000 fő. Az osztrák-magyar barátságot is szimbolizáló versenyen ezúttal 46 nemzet képviselői vettek részt, illetve olyan prominens sportolók is rajthoz álltak, mint a kétszeres Tour de France-ezüstérmes Andreas Klöden vagy a 6-szoros olimpiai bajnok szánkó-páros, Tobias Wendl és Tobias Arlt. Egy élmény itt többnyelvű műsorvezetést végezni, egy igazi nemzetközi sportesemény sok igazi sportemberrel! A győztessel adós maradtam: Jeroen van Voorden (holland) - 3:02:45
(2024. április 16. 11:52)
Aki azt gondolná, hogy egy maratont csak lefutni nehéz, az téved. Egy maratont végigmoderálni is komoly kihívás. Hét órát beszéltem mikrofonba a 13. Wizz Air Kolozsvár Maratonon, amin idén összesen ötezren indultak. Gyönyörű időben futottak a résztvevők, a leggyorsabb közülük, a kenyai Ndiwa Sakong pályacsúccsal nyert (2:17:12). Gratulálok minden résztvevőnek és a szervezőknek!
(2024. április 12. 11:45)
Sajtótájékoztató moderálása - mindig egy különleges megbízás. Ezúttal a Telekom Vivicittá futófesztivál beharangozása volt a cél. Több mint húszezer futót várnak a szervezők az április 20-án és 21-én esedékes Vivicittára a Margitszigeten. Kezdődik a futószezon! Nem kell már fűtés, de kell a futás!
(2023. december 31. 10:26)
Nagy öröm számomra, hogy most már hosszú évek óta engem ér a megtiszteltetés, hogy konferáljam a japán Nissin cég karácsonyi rendezvényét Kecskeméten. A világ egyik legnagyobb instant tésztagyáráról van szó, amely nagyon fontos szerepet játszik a Bács-Kiskun vármegyei befektetések között, sok száz munkahelyet biztosít a magyarok számára. Idén is remek esemény kerekedett a céges partyból, amelyen a teljes Nissin-közösség együtt szórakozott.
(2023. október 16. 15:17)
Telt házas esemény volt idén a Bukarest Maraton. Tizenhatezer futó rohanta meg a román főváros útjait a 16-ik alkalommal kiírt nemzetközi eseményen. A klasszikus maratoni táv (42,195 km) mellett a félmaratoni távon és 10 kilométeren is rajthoz állhattak a versenyzők. Az esemény egyben a 2024-es maratoni masters világbajnokság főbpróbája is volt. A maratont ebben az évben a marokkói Mohamed Chaaboud nyerte meg 2:17:18-as idővel, míg a női mezőnyben az etióp Mekkonen Serkalem Mengiste volt a leggyorsabb 2:37:44-gyel. A hangulat ezúttal is pompás volt, és akkor hágott a tetőpontjára, amikor a rajttól számított hat óra elteltével minden jelenlévő (futó, szervező, önkéntes) együtt ünnepelte az utolsó versenyző célbaérését.
(2023. szeptember 12. 11:16)
Vérprofi útvonalkialakítás, tervezés és lebonyolítás jellemezte idén a Brassói Futófesztivált. A szervező egy olyan meghívásos versenyt hozott létre, amelynek 10 kilométeres távját hivatalosan is lemérte a World Athletics, a futók pedig tisztában voltak vele, hogy a gyors, szinte teljesen egyenes pályán megdönthetik a világcsúcsot is. Ez meg is történt, a kenyai Agnes Ngetich 29 perc 24 másodperc alatt teljesítette a nők tízezer méteres versenyét!
(2023. szeptember 05. 11:53)
Egy dolog lehet élvezetesebb a futásnál a nyári naplementében: amikor a reptéren futsz a nyári naplementében. Ehhez volt szerencséje több mint ezer reptéri dolgozónak, ugyanis 11-ik alkalommal rendezték meg a BUD Runway Run elnevezésű eseményt, amely 5 és 10 kilométerre szólította a résztvevőket. Egy jótékonysági futásról van szó, a Suhanj Alapítvány és a Ments Életet Alapítvány tevékenysége került a középpontba. Nekik gyűjtöttek a szervezők, akik ráadásul meghívtak a díjátadó ünnepségre három olimpiai bajnokot: Darnyi Tamás, Wladár Sándor és Risztov Éva is tiszteletét tette, illetve a jelenkor egyik legjobb úszója, az Európa-bajnok Márton Richárd is adott át díjakat. Gyönyörű nap volt! Nem is! Naplemente!
(2023. augusztus 21. 11:07)
Középiskolás éveim végén Székelyföld Kerékpáros Körversenye volt az első nemzetközi sportesemény, amelyen mikrofont ragadtam. Eltelt azóta több mint 15 év, de még mindig megdobogtatja a szívem ez a verseny, és ez nem gondolom, hogy valaha is változni fog. És ez így normális, a vér nem válik vízzé, ez a hazai pálya számomra. Idén egy páratlan versenyünk volt, a színpadon pedig párosban dolgoztunk. Szép Zozó barátom és jómagam. Nagyon sikeres 4 nap volt, gyönyörű tájak, régi ismerős arcok, kemény sportolók. Az összetettben az osztrák Martin Messner győzött, mindössze 5 másodperces előnnyel. Legjobb román Cristi Raileanu lett a 3-ik helyen, legjobb magyar pedig Karl Ádám, aki a 7-ik pozícióban zárt bő egy perc hátránnyal. Gratulálok a sportolóknak, a szervezőknek, köszönet a szurkolóknak!