többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
Színvonal és festői tájak - MTB Csíkszereda
(2014. augusztus 04. 13:54)

Rangos hegyikerékpáros maratonra került sor augusztus 3-án Csíkszeredában és környékén. A Siculus Alpin Club, együttműködve az Extreme Sport Club-bal, két versenytávon indított el 227 kerékpározót. A maraton 67 km, a félmaraton pedig 34 km pedálozást jelentett a Csíki-havasok gyönyörű tájain.

A hosszú táv küzdelmei vasárnap 10 órakor keződtek a csíkszeredai Művelődési Ház előtt. 58 versenyző indult, nem hiányoztak Románia legjobb hegyikerékpározói sem. Pörgős versenyhangulatban adták a rajtot, a nézőközönség tapsa serkentő hatással bírt a kezdés idején. A profik után 15 perccel elindultak a félmaratonban érdekelt versenyzők is. Szikrázó napsütésnek, kellemes körülményeknek örülhettek a kilátogató emberek.

A csíkszeredai városnapok keretében megrendezett maratont elit kategóriában a nagyszebeni Lucian Logigan nyerte. Másodikként ért célba Alexandru Stancu, a dobogót pedig a csíki Kelemen Árpád egészítette ki. A TCT-t erősítő Illyés Ferenc bár megnyerte a legjobb hegyimenőnek járó különdíjat, csak a negyedik helyet szerezte meg. Nőknél a marosvásárhelyi Piringer Beáta győzött, míg az első számú favorit, Fodor Emese, bukott és feladta a versenyt.

Több korosztályban osztottak díjakat, az eredményeket a www.mtbmciuc.ro címen lehet megtekinteni.

Egy emlékezetes versenynek lehettem én is részese, gratulálok a szervezőknek a kitűnő munkához, számomra megtisztelő volt moderátora lenni e versenynek.