többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
Bukarest Maraton - a legnagyobb romániai futóverseny
(2023. október 16. 15:17)

Telt házas esemény volt idén a Bukarest Maraton. Tizenhatezer futó rohanta meg a román főváros útjait a 16-ik alkalommal kiírt nemzetközi eseményen. A klasszikus maratoni táv (42,195 km) mellett a félmaratoni távon és 10 kilométeren is rajthoz állhattak a versenyzők. Az esemény egyben a 2024-es maratoni masters világbajnokság főbpróbája is volt. A maratont ebben az évben a marokkói Mohamed Chaaboud nyerte meg 2:17:18-as idővel, míg a női mezőnyben az etióp Mekkonen Serkalem Mengiste volt a leggyorsabb 2:37:44-gyel. A hangulat ezúttal is pompás volt, és akkor hágott a tetőpontjára, amikor a rajttól számított hat óra elteltével minden jelenlévő (futó, szervező, önkéntes) együtt ünnepelte az utolsó versenyző célbaérését.