többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2016. július 07. 11:35)
Az erdélyi Brassóban negyedik alkalommal rendeztek nemzetközi triatlonversenyt. Számomra örömteli, hogy minden évben én állhattam a mkrofon mögött, így volt ez most is. Több mint ötszáz résztvevő indult, szurkolók ezrei követték a viadalt a városközpontban. Két távon rajtolt el a mezőny, a hosszabb olimpiai táv pedig a festői Brassó-Pojánát is érintette. Férfiaknál magyar győzelem született. A sprintet Király András, az olimpiai távot pedig Ruzsás Dávid teljesítette a leggyorsabban.
(2014. július 02. 12:20)
Vasárnap, július 6-án rendezték meg a brassói nemzetközi triatlont (International Metropolitan Triathlon Brasov). A versenyen 297 sportoló vett részt. Két próbán lehetett indulni, a szervezők egy sprint- és egy olimpiai távot alakítottak ki. A versenyközpontot a brassói Tanács téren (Piaţa Sfatului) helyezték el, ahol több ezer néző követte az eseményeket.

A megmérettetés délelőtt 9:30-kor kezdődött a codlea-i tónál. A gyors számban szereplő résztvevők 500 métert, míg az olimpiai távon ügyeskedő versenyzők 1500 métert úsztak le. Utána az első depón való áthaladás után 28, illetve 47 km kerékpározás következett. A futást Brassó óvárosában rendezték. Próbától függően 5 vagy 10 km-t kellett leszaladni.

A nyílt kategóriák küzdelmei hozták a legnagyobb izgalmakat. Sprintben a román válogatott tagjai remekeltek a legjobban, Simon Gergely győzött a fiúknál, Manac Antoanela pedig a hölgyeknél. Az olimpiai távon magyarországi sportolók ékeskedtek. Női kategóriában Dudás Eszter meggyőző szereplését siker koronázta, második helyen a sepsiszentgyörgyi Jakab-Benke Hajnalka végzett. Férfiaknál óriási iramot diktált a legjobb három versenyző. Elsőként Ruzsás Dávid ért célba, második helyen Bajai Péter szaladt be. A két magyar versenyző után a román bajnok következett, Ciprian Bălănescu személyében.

Az open kategóriák mellett korcsoportok szerint is osztottak díjakat, valamint staféták is szerepelhettek. Az eredményeket a következő honlapon lehet megtekinteni: www.brasovtriathlon.ro

Szenzációs érzés volt moderátora lenni a brassói versenynek, gratulálok a szervezőknek és a sportolóknak!