többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2023. július 13. 14:11)
Tizenharmadik alkalommal rendezték meg Románia legrangosabb országúti kerékpárversenyét, a Szebeni Körversenyt. Ezúttal sem maradtak ki a sztárfellépők, hogy mást ne mondjak, ott volt a Touron, Giron és Vueltán is szakaszt nyerő Sam Bennett (BORA-Hansgrohe), és ha már eljött, meg is nyert két etapot az ötből. De hát Szeben nem a sprinterekről szól, hanem a hegyi specialistákról. A belga Lennert Van Eetvelt (Lotto) megnyerte a királyetapot, elsőként ért fel a Transzfogarason a Balea-tóhoz, ám másnap a 202 kilométeres brutál nehéz Paltinis-i szakaszon két kilométerrel a vége előtt defektet kapott, így elvesztette a sárga trikót. A bajnok végül a brit Mark Donovan lett (Q36.5), aki az utolsó napra hagyott rövidke időfutamon a feje tetejére állította az összetett rangsorát, és három év után letaszította a trónról a BORA csapatát. Hatalmas verseny volt, szerintem a legjobb ezidáig! Köszönöm, hogy idén is meghívást kaptam, nagy élmény volt ismét!
(2022. július 26. 12:34)
Nagyszeben Kerékpáros Körversenye (Turul Ciclist al Sibiului) Románia legrangosabb sporteseménye országúti kerékpárban. Minden évben több World Tour csapat érkezik. Idén eljött többek közt a Jumbo-Visma, a Cofidis, a BORA és a Lotto-Soudal. Az volt a nagy kérdés, hogy lesz-e címvédés először a verseny történetében. És lett! Az olasz Giovanni Aleotti (BORA) akárcsak tavaly, idén is megnyerte a Szeben Kört, miután győzött a Királyetapon (Bâlea), és megnyerte az egyéni időfutamot is (Păltiniş). Gratulálok mindenkinek!
(2015. július 13. 12:15)
Nem kevesebb, mint 17 erős csapat képviseltette magát az ötödik alkalommal kiírt Nagyszeben Kerékpáros Körversenyen. Az ötnapos viadalon olasz győzelem született. A Southeast versenyzője, Mauro Finetto őrizte meg a sárga trikót, őt követte a Párizs-Nizza 2008-as győztese, Davide Rebellin. A legnagyobb élmény számomra az volt, hogy évről évre egyre több szurkoló látogat ki a helyszínre, végigkövetve az etapokat. Idén még a 2040 m-en található Balea-tóhoz is kikerekeztek a nézők, és közel ezer szurkoló látta helyszínen a befutót. Csodálatos verseny volt Erdély szívében, óriási élmény sportmoderátorként részese lenni az eseménynek.
(2014. július 23. 17:09)
A kerékpársport világelitje állt rajthoz Nagyszebenben (pl. Sella, Schumacher, Samoilau, Rebellin). Jelen volt a Tour de France hegyeinek királya, Michael Rasmussen. Fantasztikus verseny egy pompás vidéken: 500 km, 22 csapat 3 kontinensről, több mint 150 versenyző - 1 győztes: Radoslav Rogina!