többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2017. április 17. 12:36)
Egymás után harmadszor ragadhattam mikrofont a kolozsvári maratonon. Idén is egy élmény volt, a Cluj Arena egy lenyűgöző helyszín. Az senkit sem lep meg, hogy ebben az évben is afrikai futók győztek, ám örömteli, hogy egyre népesebb a mezőny. Évről évre egyre erőteljesebben tapasztalható az erdélyi emberek maraton iránti érdeklődése.
(2017. március 08. 22:33)
Tíz éve az erdélyi magyarok is EU állampolgárok. Sógor Csaba európai parlamenti képviselő kezdeményezésére korábbi brüsszeli gyakornokok találkoztak Kolozsváron, hogy visszatekintsenek az elmúlt évek tapasztalataira és tanácskozzanak az erdélyi magyarság helyzetéről. Egy izgalmas egésznapos eszmecsere, amelyen olyan tekintélyes emberek tartottak előadást, mint Komlóssy József (az Európa Tanács szakértője) vagy Polner Gergely (a brit Standard Chartered bank európai kapcsolatokért felelős osztályvezetője). Köszönet a meghívásért, gratuláció a szervezésért!
(2016. október 18. 19:49)
Újra fantasztikus élményben volt része mindenkinek, aki kilátogatott a 24-ik Hargita Ralira. Székelyudvarhelyen és környékén rendezték meg a román ralibajnokság utolsó futamát, ezúttal aszfalton. Engem ért a megtiszteltetés, hogy magyarul és románul közvetítsem a helyszíni eseményeket, így a megnyitón, a szuperspeciálon és a díjazáson is mikrofont ragadhattam. Egy élmény volt!
(2016. július 07. 11:35)
Az erdélyi Brassóban negyedik alkalommal rendeztek nemzetközi triatlonversenyt. Számomra örömteli, hogy minden évben én állhattam a mkrofon mögött, így volt ez most is. Több mint ötszáz résztvevő indult, szurkolók ezrei követték a viadalt a városközpontban. Két távon rajtolt el a mezőny, a hosszabb olimpiai táv pedig a festői Brassó-Pojánát is érintette. Férfiaknál magyar győzelem született. A sprintet Király András, az olimpiai távot pedig Ruzsás Dávid teljesítette a leggyorsabban.
(2015. október 14. 11:09)
Két napig a motorsporté volt a főszerep Székelyföld szívében. A 23-ik Hargita Ralin 46 autó indult, és java része teljesítette is a tíz gyorsasági szakaszból álló versenyt. Minden idők legfiatalabb román bajnoka, Simone Tempestini (21 éves) újra megállíthatatlan volt, a nyolcból hét ralit nyert meg az idén. Látványos perceket nyújtott a Székelyudvarhely központjában zajló szuperspeciális szakasz, amelyet több mint 3000 néző követett végig a helyszínen. Óriási élmény volt műsort vezetni ezen a páratlan eseményen.
(2015. július 28. 19:15)
Nem túlzás azt mondani, hogy a brassói triatlon mind szervezésben, mind pedig színvonalban a magaslatokon jár. Az erdélyi város és környékének a szépsége már eleve megadja az alaphangot, ami aztán a versenyzők teljesítményével egészül ki. Egy remek eseménynek lehettem részese. Külön örülök annak, hogy a Hargita Triatlon Club sportolói is egy halom éremmel tértek haza Csíkszeredába. Idén minden kategóriában magyarországi versenyzők győztek, Rendes Csaba nevéhez fűződik a július 19-i verseny legjobb időeredménye.
(2015. július 13. 12:15)
Nem kevesebb, mint 17 erős csapat képviseltette magát az ötödik alkalommal kiírt Nagyszeben Kerékpáros Körversenyen. Az ötnapos viadalon olasz győzelem született. A Southeast versenyzője, Mauro Finetto őrizte meg a sárga trikót, őt követte a Párizs-Nizza 2008-as győztese, Davide Rebellin. A legnagyobb élmény számomra az volt, hogy évről évre egyre több szurkoló látogat ki a helyszínre, végigkövetve az etapokat. Idén még a 2040 m-en található Balea-tóhoz is kikerekeztek a nézők, és közel ezer szurkoló látta helyszínen a befutót. Csodálatos verseny volt Erdély szívében, óriási élmény sportmoderátorként részese lenni az eseménynek.
(2015. június 16. 12:21)
Brassóhoz rengeteg szép emlék köt engem, és ez elsősorban sízői karrieremmel hozható összefüggésbe. A Cenk alatti város Románia síközpontja, a tőle 10 kilométerre található Brassó-Pojánán országos érmeket nyertem, és életre szóló barátságokat kötöttem. Ez viszont a múlt! A jelenben az I. Brassói Nemzetközi Maratonról kell írnom, ahol többnyelvű sportmoderációt teljesítettem. Többezer jelenlévő követte végig az eseményt, amely éppen az elegáns városközpontból indult. Remek hangulat, és persze a környéken szokatlan hőség jellemezte a versenyt. Jó volt találkozni régi barátokkal, kedves ismerősökkel. Köszönöm a megbízást, gratulálok a résztvevőknek és a szervezőknek egyaránt!
(2014. július 14. 15:13)
Mesébe illő versenyre került sor múlt hétvégén Nagyszebenben és környékén. A bukaresti No Stress egyesület és a romániai Evangélikus Egyház közös szervezésében rendezték meg az Erdélyi Erődtemplomok Körversenyét.

A 247 rajtolóból álló mezőny nemcsak egy kitűnő szervezésű sporteseményen vett részt, hanem megismerkedett a szász kultúrával, szokásokkal, valamint a csodálatos erődtemplomokkal. A kampány célja a szászvidék turizmusának fejlesztése, promoválása volt. Nem csoda, hogy a két versenynapon több erődtemplomot is megtekinthettek a résztvevők.