többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2023. október 16. 15:17)
Telt házas esemény volt idén a Bukarest Maraton. Tizenhatezer futó rohanta meg a román főváros útjait a 16-ik alkalommal kiírt nemzetközi eseményen. A klasszikus maratoni táv (42,195 km) mellett a félmaratoni távon és 10 kilométeren is rajthoz állhattak a versenyzők. Az esemény egyben a 2024-es maratoni masters világbajnokság főbpróbája is volt. A maratont ebben az évben a marokkói Mohamed Chaaboud nyerte meg 2:17:18-as idővel, míg a női mezőnyben az etióp Mekkonen Serkalem Mengiste volt a leggyorsabb 2:37:44-gyel. A hangulat ezúttal is pompás volt, és akkor hágott a tetőpontjára, amikor a rajttól számított hat óra elteltével minden jelenlévő (futó, szervező, önkéntes) együtt ünnepelte az utolsó versenyző célbaérését.
(2023. május 16. 12:15)
Ahogy véget ért a Graz melletti triatlonverseny, utaztam is Bécsbe, hogy elérjem a szombat esti Bécs-Bukarest repülőjáratot. Másnap már a román fővárosban prezentáltam. A 12-ik OMV Petrom Bukarest Félmaratont rendezték meg, a hétvége folyamán több mint 15 ezren vettek részt az eseményen. A vasárnapi főversenyen remek hangulatban új pályacsúcs született: az etióp Yerga Berihun 1:00:55-ös ideje monumentálisnak számít, ráadásul ketten is beértek 1 óra 1 perc alatt. A hangulat varázslatos volt, a színpad előtt több ezren melegítettek be diszkó hangulatban, majd futották le a 10 vagy a 21 km-es táv valamelyikét, egyéniben vagy csapatban. Menő volt, októberben folyt. köv. a maratonon!
(2022. október 18. 14:13)
Először nyert romániai versenyző a Bukarest Maratonon. A 15. kiírás győztese Alexandru Corneschi, aki ideális körülmények között futhatta le a 42,195 km hosszúságú távot (2:15:58). Ezúttal afrikai futók nem vettek részt az eseményen, ezért is mutatkozott rá jó esély, hogy európai, azon belül hazai atléta nyerjen. Így is lett, de ennél még fontosabb, hogy több mint 8 ezer futó árasztotta el a román főváros utcáit, és idén is sikerült egy remek eseményt lebonyolítani. Persze nem csak a maratoni távon lehetett rajthoz állni, ezúttal is rendeztek félmaratont és 10 kilométeres futamot is.
(2018. november 07. 21:18)
Minden évben pompás érzés a világ második legnagyobb közigazgatási épülete előtt dolgozni többnyelvű műsorvezetőként. A Bukarest Maratont a román fővárosban a Parlament előtt rendezik meg. A Pentagon után az a legnagyobb adminisztratív épület a Földön. Maga a maraton hatalmas élményt nyújt a futóknak és a közreműködőknek egyaránt. Én ötödik alkalommal ragadhattam mikrofont az eseményen. Egy élmény volt ezúttal is.
(2018. május 15. 16:50)
Már hagyománnyá vált, hogy tavasszal a félmaratonon, ősszel pedig a maratonon veszem kezembe a mikrofont Bukarestben. Ezúttal tehát a 21 km-es versenyt kommentálhattam, ami idén is nagy népszerűségnek örvendett. Vasárnap több mint tízezren futottak a román főváros utcáin. Egy élmény volt őket köszönteni, majd pedig a célban üdvözölni. Gratulálok mindenkinek!
(2017. október 18. 12:39)
Tizedik alkalommal rendezték meg a Raiffeisen Bank Bucharest Marathont, azaz a román főváros maratonfutó versenyét. Új kiegészítő programokkal készültek a szervezők, viszont az ünnepi hangulatot az fokozta a leginkább, hogy új pályarekord született. A viadal kenyai győztese, Duncan Cheruiyot Koech 2 óra 13 perc 13 másodperc alatt teljesítette a távot. Mint minden évben, ezúttal is nagy öröm volt számomra az esemény részese lenni. Jó látni, hogy egyre népszerűbb a maraton, és a külföldiek száma is folyamatosan nő.
(2017. május 15. 11:47)
Öt kontinens több mint 14 ezer futója vett részt a 6. OMV Petrom Bucharest Half Marathon elnevezésű versenyen, a román fővárosban. A 21 km-es klasszikus félmaratonon kívül 10 és 3 kilométeres viadalokat is rendeztek. A hangulat idén is pompás volt, ami nem meglepő, hiszen a női félmaratont egy román hölgy nyerte meg, ráadásul pályacsúccsal. A férfiaknál etióp győzelem született.
(2016. október 18. 20:18)
Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a Bukarest Maraton. Idén több mint 14 ezer futó állt rajthoz, és teljesítette a 42,195 kilométeres távot. A hűvös időjárás ellenére létszámilag ez rekordot jelent. Romániát két maratonfutó képviselte a riói olimpián, róluk is szó esett, de Bukarestben újra az afrikai atléták domináltak. Férfiaknál kenyai, a hölgyeknél pedig etióp győzelem született. Én harmadik alkalommal kommentálhattam a helyszínen az eseményt, köszönet érte!
(2016. május 23. 18:00)
A román fővárosban 16 ezer futó vett részt az idei félmaratonon. Olimpiai bajnokok népszerűsítették az eseményt. A tornász Andreea Raducan és az evezős legendák, Elisabeta Lipa es Valeria Racila is ott volt a versenyközpontban. Megtisztelő volt interjúkat készíteni velük, illetve műsort vezetni az eseményen.
(2015. október 06. 12:20)
Új rekordok születtek a 8-ik Bukarest Maratonon. Idén több mint 11 ezer futó állt rajthoz, és a leggyorsabb közülük még pályacsúcsot is döntött. 2 óra 13 perc 15 másodperc kellett a kenyai Patrick Kimelinek ahhoz, hogy teljesítse a 42,195 kilométeres távot. A vasárnapi sporteseményen újra én láthattam el a sportmoderátori feladatokat, így reggel 7 órától négy nyelven vezethettem műsort. Óriási élmény futók ezreit fogadni a célvonal előtt, de az is felemelő, amikor a gyorslábó kenyai és etióp maratonistákat szólíthatom a színpadra.
(2015. május 18. 21:07)
Sportos arcát mutatta Románia fővárosa május 17-én. A bukaresti félmaratonon tízezren futottak. Több próbát is kipróbálhattak a résztvevők. Az egyéni 21 kilométeres versenyen kívül 10,5 és 3,5 km-es távot is választhattak a résztvevők. A félmaratont a kenyai Peter Emase nyerte meg, őt ünnepelte a népes közönség. A látogatókat szórakoztató programokkal, koncerttel és kiállításokkal is kényeztették a szervezők. Számomra megtisztelő volt a híres Parlament (Casa Poporului/Nép Háza) előtti téren dolgozni, hálás vagyok a lehetőségért.
(2014. október 08. 12:48)
Múlt vasárnap került sor a 7. Raiffeisen Bank Bukarest Nemzetközi Maratonra. A fővárosi versenyen több mint hétezren indultak, elsőként a kenyai Kipyego Boaz Kipkorir haladt át a célvonalon 2 óra 13 perc 37 másodperces időeredménnyel. A nőknél Paula Claudia Todoran révén hazai győzelem született.

A bukaresti maraton Constantina Diţă (fotó) búcsúversenye is volt egyben. A pekingi olimpiai bajnok tiszteletére a verseny után egy pompás gálaesttel készültek a szervezők. A Hilton szállóban megrendezett rendezvényen világ- és olimpiai bajnokok, újságírók és edzők méltatták a sportolónőt.