többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2023. szeptember 12. 11:16)
Vérprofi útvonalkialakítás, tervezés és lebonyolítás jellemezte idén a Brassói Futófesztivált. A szervező egy olyan meghívásos versenyt hozott létre, amelynek 10 kilométeres távját hivatalosan is lemérte a World Athletics, a futók pedig tisztában voltak vele, hogy a gyors, szinte teljesen egyenes pályán megdönthetik a világcsúcsot is. Ez meg is történt, a kenyai Agnes Ngetich 29 perc 24 másodperc alatt teljesítette a nők tízezer méteres versenyét!
(2016. július 07. 11:35)
Az erdélyi Brassóban negyedik alkalommal rendeztek nemzetközi triatlonversenyt. Számomra örömteli, hogy minden évben én állhattam a mkrofon mögött, így volt ez most is. Több mint ötszáz résztvevő indult, szurkolók ezrei követték a viadalt a városközpontban. Két távon rajtolt el a mezőny, a hosszabb olimpiai táv pedig a festői Brassó-Pojánát is érintette. Férfiaknál magyar győzelem született. A sprintet Király András, az olimpiai távot pedig Ruzsás Dávid teljesítette a leggyorsabban.
(2015. július 28. 19:15)
Nem túlzás azt mondani, hogy a brassói triatlon mind szervezésben, mind pedig színvonalban a magaslatokon jár. Az erdélyi város és környékének a szépsége már eleve megadja az alaphangot, ami aztán a versenyzők teljesítményével egészül ki. Egy remek eseménynek lehettem részese. Külön örülök annak, hogy a Hargita Triatlon Club sportolói is egy halom éremmel tértek haza Csíkszeredába. Idén minden kategóriában magyarországi versenyzők győztek, Rendes Csaba nevéhez fűződik a július 19-i verseny legjobb időeredménye.
(2015. június 16. 12:21)
Brassóhoz rengeteg szép emlék köt engem, és ez elsősorban sízői karrieremmel hozható összefüggésbe. A Cenk alatti város Románia síközpontja, a tőle 10 kilométerre található Brassó-Pojánán országos érmeket nyertem, és életre szóló barátságokat kötöttem. Ez viszont a múlt! A jelenben az I. Brassói Nemzetközi Maratonról kell írnom, ahol többnyelvű sportmoderációt teljesítettem. Többezer jelenlévő követte végig az eseményt, amely éppen az elegáns városközpontból indult. Remek hangulat, és persze a környéken szokatlan hőség jellemezte a versenyt. Jó volt találkozni régi barátokkal, kedves ismerősökkel. Köszönöm a megbízást, gratulálok a résztvevőknek és a szervezőknek egyaránt!
(2014. július 02. 12:20)
Vasárnap, július 6-án rendezték meg a brassói nemzetközi triatlont (International Metropolitan Triathlon Brasov). A versenyen 297 sportoló vett részt. Két próbán lehetett indulni, a szervezők egy sprint- és egy olimpiai távot alakítottak ki. A versenyközpontot a brassói Tanács téren (Piaţa Sfatului) helyezték el, ahol több ezer néző követte az eseményeket.

A megmérettetés délelőtt 9:30-kor kezdődött a codlea-i tónál. A gyors számban szereplő résztvevők 500 métert, míg az olimpiai távon ügyeskedő versenyzők 1500 métert úsztak le. Utána az első depón való áthaladás után 28, illetve 47 km kerékpározás következett. A futást Brassó óvárosában rendezték. Próbától függően 5 vagy 10 km-t kellett leszaladni.

A nyílt kategóriák küzdelmei hozták a legnagyobb izgalmakat. Sprintben a román válogatott tagjai remekeltek a legjobban, Simon Gergely győzött a fiúknál, Manac Antoanela pedig a hölgyeknél. Az olimpiai távon magyarországi sportolók ékeskedtek. Női kategóriában Dudás Eszter meggyőző szereplését siker koronázta, második helyen a sepsiszentgyörgyi Jakab-Benke Hajnalka végzett. Férfiaknál óriási iramot diktált a legjobb három versenyző. Elsőként Ruzsás Dávid ért célba, második helyen Bajai Péter szaladt be. A két magyar versenyző után a román bajnok következett, Ciprian Bălănescu személyében.

Az open kategóriák mellett korcsoportok szerint is osztottak díjakat, valamint staféták is szerepelhettek. Az eredményeket a következő honlapon lehet megtekinteni: www.brasovtriathlon.ro

Szenzációs érzés volt moderátora lenni a brassói versenynek, gratulálok a szervezőknek és a sportolóknak!