SELECT * FROM `galeria_modul` WHERE `Folder` = 'calivita_bp_16/' ORDER BY `Ord` ASC LIMIT 20

műsorokat vezetek, tolmácsolok és fordítok!
Fotók
Videók
(2022. október 18. 14:13)
Először nyert romániai versenyző a Bukarest Maratonon. A 15. kiírás győztese Alexandru Corneschi, aki ideális körülmények között futhatta le a 42,195 km hosszúságú távot (2:15:58). Ezúttal afrikai futók nem vettek részt az eseményen, ezért is mutatkozott rá jó esély, hogy európai, azon belül hazai atléta nyerjen. Így is lett, de ennél még fontosabb, hogy több mint 8 ezer futó árasztotta el a román főváros utcáit, és idén is sikerült egy remek eseményt lebonyolítani. Persze nem csak a maratoni távon lehetett rajthoz állni, ezúttal is rendeztek félmaratont és 10 kilométeres futamot is.
(2022. szeptember 30. 15:14)
Nem is tehették volna nyugatabbra a rajthelyszínt Románia Kerékpáros Körversenyének szervezői. Idén Szatmárnémetiben mutattuk be a csapatokat, és ott is került sor a rövid, utcai prológra másnap. A partiumi közönség értékelte a gesztust, nem lehetett panasz a hangulatra. Jómagam a csapatok bemutatásában és az első versenynap kommentálásában vettem ki a részem. Felemelő volt olyan sportági klasszisokkal találkozni, mint Davide Rebellin vagy Adam Hansen. Az egyhetes viadal brit győzelemmel ért véget Mark Stewart révén.
(2022. szeptember 30. 14:46)
A Kolozsvár Maraton Erdély legnagyobb futóeseménye. Bár az országban számos ehhez hasonló sportos hétvégét rendeznek, a "Kincses Városban" az impozáns stadion és a történelemmel átitatott utcák megadják a páratlan alaphangot. Idén is több ezren futottak, még polgármester úr is rajthoz állt egy rövidebb távon. A 11-ik kiírás sikeresen lezajlott, hála a sok sportszerű versenyzőnek és a kiváló szervezésnek.