prezentator multilingv - interpret - traducător

RO
Mamaia Triathlon Challenge 2014
(10 septembrie 2014 14:56)

Am trăit un weekend de vis la Mamaia! La Mamaia Triathlon Challenge am avut parte de o atmosferă senzaţională. Sâmbătă a fost ziua triatloniştilor români: peste 800 sportivi s-au întrecut la marea finală a circuitului naţional. Apoi, duminică a avut loc un concurs istoric: Cupa Europeană de Triatlon, în premieră în România. Reprezentanţi ai 25 ţări s-au aflat la startul cursei, iar mii de persoane le-au făcut galerie. În aplauzele frenetice ale spectatorului, ucraineanca Yuliya Yelistratova s-a impus la feminin, iar vedeta Rusiei, Dmitry Polianskiy a câştigat la masculin. A fost o onoare să-l primesc pe scenă pe Alteţa Sa Regală Principele Nicolae al României. Pe această cale felicit organizatorii, clubul sportiv SmartAtletic şi Federaţia Română de Triatlon, pentru efortul depus şi buna organizare a concursurilor.