többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2024. április 16. 11:52)
Aki azt gondolná, hogy egy maratont csak lefutni nehéz, az téved. Egy maratont végigmoderálni is komoly kihívás. Hét órát beszéltem mikrofonba a 13. Wizz Air Kolozsvár Maratonon, amin idén összesen ötezren indultak. Gyönyörű időben futottak a résztvevők, a leggyorsabb közülük, a kenyai Ndiwa Sakong pályacsúccsal nyert (2:17:12). Gratulálok minden résztvevőnek és a szervezőknek!
(2023. április 19. 08:35)
Idén is teltházas maratoni hétvégét rendeztek Kolozsváron. Négyezren indultak a vasárnapi versenyeken. A nagy népszerűségnek örvendő viadalon idén extra motivációt jelentett, hogy a dobogósok belépőjegyet nyertek a budapesti atlétikai világbajnokság első napjára. Ahogy az lenni szokott, kenyaiak vitték el az aranyérmeket a klasszikus, 42.195 kilométeres távon, de egy tucat magyar nemzetiségű futó is szerzett érmet a különböző kategóriákban.
(2022. szeptember 30. 14:46)
A Kolozsvár Maraton Erdély legnagyobb futóeseménye. Bár az országban számos ehhez hasonló sportos hétvégét rendeznek, a "Kincses Városban" az impozáns stadion és a történelemmel átitatott utcák megadják a páratlan alaphangot. Idén is több ezren futottak, még polgármester úr is rajthoz állt egy rövidebb távon. A 11-ik kiírás sikeresen lezajlott, hála a sok sportszerű versenyzőnek és a kiváló szervezésnek.
(2018. április 17. 20:37)
Kolozsváron úgy éreztem magam, mintha én is lefutottam volna a bő 42 kilométeres maratont. Pedig nem, én "csak" beszéltem a mikrofonba, hét órán keresztül. Maratoni munka, tele élményekkel. Szombaton a gyerekek, vasárnap a felnőttek futottak. Voltunk kb hétezren a helyszínen, az ország egyik legszebb stadionjában, a Cluj Arenában. Magyar vonatkozásban fontos kiemelnem, hogy a hölgyek versenyét a magyar bajnok, a riói olimpikon Szabó Tünde nyerte meg.

(2017. április 17. 12:36)
Egymás után harmadszor ragadhattam mikrofont a kolozsvári maratonon. Idén is egy élmény volt, a Cluj Arena egy lenyűgöző helyszín. Az senkit sem lep meg, hogy ebben az évben is afrikai futók győztek, ám örömteli, hogy egyre népesebb a mezőny. Évről évre egyre erőteljesebben tapasztalható az erdélyi emberek maraton iránti érdeklődése.
(2016. április 13. 16:05)
Idén is én vezethettem a kolozsvári nemzetközi maraton programját. Indokolt volt a többnyelvűség, ugyanis több mint 20 ország képviseltette magát a rangos sporteseményen. Idén egy új számot is bevezettek a szervezők, így az 5 km, a félmaraton és a maraton mellett 10 kilométeren is futhattak a résztvevők. Köszönöm a lehetőséget, szép verseny volt a "kincses városban". Több mint 3500-an futottak.
(2015. április 22. 13:22)
Napsütéses, de többnyire szeles időjárás kísérte útján a Kolozsvári Nemzetközi Maraton háromezer-ötszáz résztvevőjét. A Cluj Arena-ban vasárnap reggel 9:15-perckor rajtolt el a 42,195 km-es maraton mezőnye. A versenyzők a klasszikus távot, a félmaratont vagy a stafétát választhatták. A sporteseményen határontúli személyek is részt vettek, ezért szükségessé vált a többnyelvű moderáció alkalmazása. Nagy öröm volt számomra, hogy a román és a nemzetközi versenyeken alkalmazandó német és angol műsorvezetés mellett a magyar hangot is értékelte a közönség. Hálás vagyok a lehetőségért, hogy a kolozsvári maratonon dolgozhattam.
(2015. április 13. 12:29)
Április 19-én kerül sor a kolozsvári nemzetközi maratonra. A Szamos partján több mint 1300 versenyző indul a 42 kilométeres hagyományos maratoni távon, a félmaratonon és a staféta próbában. A Cluj Arenaban rendezik be a versenyközpontot, ahol sok színes program várja a látogatókat. A vasárnapi sportrendezvényen én biztosítom a többnyelvű moderációt, találkozzunk a helyszínen!