többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2018. május 03. 11:00)
Számomra ez volt az ötödik alkalom, hogy szerepet vállalhattam a Fertő-tó kerékpáros maratonon. Az eseményt már 27 éve megrendezik, töretlenül, és továbbra is nagy népszerűségnek örvend. Idén ezer kerékpározó teljesítette a 125 kilométeres távot a Fertő-tó körül. Különleges szpíkerkedés volt ez számomra, hiszen ez volt az első osztrák verseny, amelyen helyi műsorvezetőként dolgozhattam. Ráadásul nagy mentorom, a tiroli Othmar Peer is jelen volt, már csak ezért is emlékezetesen alakult az idei kiírás.
(2017. május 09. 18:02)
Hagyományosnak tekinthető a 125 km-es kerékpárverseny a Fertő-tó körül. Az Ausztriából induló, de Magyarországot is érintő tókerülő viadalon ebben az évben ezren álltak rajthoz. A maratont megelőző napon, szombaton, futóversenyeket és kerékpáros időfutamokat rendeztek több száz sportoló részvételével.
(2016. május 02. 16:18)
A sportról szólt a május 1. Fertőmeggyesen. Két nap alatt több mint 2500 ember mozgott, versenyzett a Fertő-tó partján. Szombaton futóverseyneket rendeztek, vasárnap pedig 25-ik alkalommal dördült el a startpisztoly a kerékpáros maratonon. Szép számban jelentkeztek magyar résztvevők, ami megkövetelte a többnyelvű műsorvezetést. Fertőmeggyesen Közép-Európa számos országából rajtolnak el a hagyományos kerékpárversenyen.
(2015. április 30. 13:01)
Óriási sikere volt a 24-ik Fertő-tó kerékpáros maratonnak. Az április 26-i versenyen több mint 1500-an indultak, 9 különböző országból. A 125 km-es szakaszt leggyorsabban egy cseh versenyző teljesítette, de a magyar színeket képviselő Popovics Gergely - ugyanúgy mint tavaly - idén is harmadikként ért célba. A fertőmeggyesi sporthétvégén szombaton futóversenyeket, egyéni- és páros időfutamot rendeztek, majd vasárnap sor került a hagyományos kerékpáros maratonra is a tó körül. Fantasztikus élmény egy olyan versenyen dolgozni, amely megalapozza az osztrák-magyar sportbarátságot, egy olyan határon, amely hosszú évekig zárva volt. Most újra nyitva áll, és fogadja a sportszerető embereket!
(2015. április 22. 15:20)
Idén is megrendezik a Fertő-tó kerékpáros maratont, hivatalos nevén a Neusiedlersee Radmarathont. A versenyközpont szerepében idén is az ausztriai Fertőmeggyes (Mörbisch am See) lesz, ahol szombaton és vasárnap is sporteseményeket tartanak. Szombaton a futók találnak maguknak több versenyt, kisgyerekek és felnőttek egyaránt. Délután megtartják az egyéni kerékpáros időfutamot, majd vasárnap kerül sor a hagyományos kerékpáros maratonra a tó körül. A szakasz érinti Magyarországot is, így nem csoda, hogy sok magyar versenyző is érkezik. Ebből az okból kifolyólag idén is lesz magyar sportmoderáció. A tavalyi kiírás után idén is engem ért a megtiszteltetés, hogy mikrofont fogjak az eseményen.