prezentator multilingv - interpret - traducător

RO
Un half-ironman de succes la Graz
(11 mai 2015 10:25)

Triatlonul Half-Iron de la Graz este cunoscut pentru atmosfera familială şi traseul pitoresc pe care îl oferă la fiecare ediţie. Anul acesta, concursul a avut loc la data de 9 mai, centrul competiţional fiind plasat la malul lacului Rocksee. La startul competiţiei s-au aliniat 239 de sportivi care au avut de străbătut un traseu de o frumuseţe ieşită din comun. Marea aventură a început cu 2 km înot, a continuat cu 86 km ciclism şi s-a terminat cu proba de alergare pe o distanţă de 21 km. La masculin, vicecampionul naţional al Sloveniei, Matija Meden s-a impus în faţa ungurilor Petsuk şi Flander. Cursa feminină a fost câştigată de italianca Marina Novel. După ediţia de anul trecut, şi de data asta am avut onoarea de a prezenta evenimentul în mai multe limbi.