többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2017. június 29. 13:28)
Ebben a szezonban is volt szerencsém egy új terepet kipróbálni: az pedig a gokart. Nagy megtiszteltetés ért, amikor a Közép-Kelet-Európa Kupa szervezői felkértek, hogy helyszínen kommentáljam versenyeiket. Túl vagyok már több viadalon, és kimondottan tetszik ez a világ. Magyarországon egy profi brigád foglalkozik a gokarttal. Szenvedélyesek, szeretik a kihívásokat, felelősséggel végzik munkájukat. A CEE Rotax Max Challenge sorozatban évi nyolc versenyt rendeznek, több korosztály számára, ami különböző géposztályokat is jelent. Legutóbb Kecskeméten találkozott a mezőny. Összesen nagyjából 130 pilóta vett részt a futamokon. Egy igazán látványos, szórakoztató versenynek lehettünk szemtanúi.
(2017. június 15. 00:04)
Másodszor rendezték meg a Bihar Kerékpáros Körversenyt. Idén 24 csapat képviseltette magát, közülük ezúttal is kitűnt az olasz Androni Giocattoli. Négy szakaszból hármat ők nyertek meg, és Rodolfo Torres révén a sárga trikó is hozzájuk került. Akárcsak 2016-ban, amikor Egan Bernal győzött, Torres személyében idén is egy kolumbiai versenyző végzett az élen összetettben.
(2017. május 15. 11:47)
Öt kontinens több mint 14 ezer futója vett részt a 6. OMV Petrom Bucharest Half Marathon elnevezésű versenyen, a román fővárosban. A 21 km-es klasszikus félmaratonon kívül 10 és 3 kilométeres viadalokat is rendeztek. A hangulat idén is pompás volt, ami nem meglepő, hiszen a női félmaratont egy román hölgy nyerte meg, ráadásul pályacsúccsal. A férfiaknál etióp győzelem született.
(2017. május 09. 18:02)
Hagyományosnak tekinthető a 125 km-es kerékpárverseny a Fertő-tó körül. Az Ausztriából induló, de Magyarországot is érintő tókerülő viadalon ebben az évben ezren álltak rajthoz. A maratont megelőző napon, szombaton, futóversenyeket és kerékpáros időfutamokat rendeztek több száz sportoló részvételével.
(2017. április 17. 12:36)
Egymás után harmadszor ragadhattam mikrofont a kolozsvári maratonon. Idén is egy élmény volt, a Cluj Arena egy lenyűgöző helyszín. Az senkit sem lep meg, hogy ebben az évben is afrikai futók győztek, ám örömteli, hogy egyre népesebb a mezőny. Évről évre egyre erőteljesebben tapasztalható az erdélyi emberek maraton iránti érdeklődése.
(2017. március 08. 22:33)
Tíz éve az erdélyi magyarok is EU állampolgárok. Sógor Csaba európai parlamenti képviselő kezdeményezésére korábbi brüsszeli gyakornokok találkoztak Kolozsváron, hogy visszatekintsenek az elmúlt évek tapasztalataira és tanácskozzanak az erdélyi magyarság helyzetéről. Egy izgalmas egésznapos eszmecsere, amelyen olyan tekintélyes emberek tartottak előadást, mint Komlóssy József (az Európa Tanács szakértője) vagy Polner Gergely (a brit Standard Chartered bank európai kapcsolatokért felelős osztályvezetője). Köszönet a meghívásért, gratuláció a szervezésért!
(2017. február 19. 11:37)
Február elején a szánkó világbajnokságon dolgoztam a romániai Dornavátrán. Az ország első téli vb-je volt, így történelmi pillanatokat éltem át a helyszínen.
(2017. január 08. 13:31)
Akárcsak az előző évben, ezúttal is a Gellért Hotelben vezettem műsort szilveszterkor. Egy valóságos házibuliba csöppentem, ahol olyan klasszisok léptek fel, mint Kovács Kati vagy Szűcs Judit (hogy csak kettőt említsek). Hat zsúfolásig megtelt teremben ismertettem a programot magyarul és angolul, éjfélkor koccintottunk a színpadon, utána pedig egy értékes tombolasorsolást is lebonyolítottunk műsorvezető társammal, Kiss Mártival.