többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2019. augusztus 22. 10:00)
Akárcsak tavaly, idén is Európa Kupa-futamot rendezett Magyarország. Akárcsak tavaly, idén is megtiszteltetésnek éreztem, hogy dolgozhattam az eseményen. Magyar, angol és német moderációt nyújtottam. A kecskeméti verseny legjobb magyar eredményét Király István szolgáltatta ötödik helyével.
(2019. június 17. 11:52)
Különböző korosztályok és felkészültségi szintek, egy közös cél: adományokat gyűjteni leukémiás betegeknek. Ez lebegett nagyjából 500 futó előtt múlt pénteken Grazban, ahol futóversenyeket rendeztek a jótékonyság jegyében. Kisiskolások, ifjúságiak és felnőttek futottak a látványos Eggenberg kastély körül. Megtiszteltetés ért, hiszen én lehettem az esemény német nyelvű moderátora. Igaz, nagyon meleg volt, de a hangulat, a jószívű emberek hozzáállása és gondoskodása amúgy is hónapokig melengetni fogja a lelkem. Gyönyörű nap volt.
(2019. május 13. 14:10)
Az ausztriai Graz mellett, a Röcksee nevű tó partján rendezik meg évente az Austrian 1/2 Iron Triathlon népszerű és igazán családias versenyét. Nagyjából 250 triatlonista indul a 2 km úszásból, 86 km kerékpározásból és 20 km futásból álló viadalon. Idén a hölgyeknél Arany Gitt és Weinhardt Anna révén kettős magyar győzelem született. A férfiak mezőnyében a lengyel származású olimpikon, Lukasz Wojt nyert. Egy élmény volt, egy csodálatos helyszínen.
(2019. április 30. 11:35)
Újabb részvételi csúcs dőlt meg a Fertő-tavi kerékpáros maratonon. Idén 1300 kerékpározó kerülte meg a tavat a megszokott 125 kilométeren. Ezúttal a szegedi Bazsó Márton révén magyar győzelem született. Egy élmény volt a helyszínen szpíkerkedni,  és magyarul köszönteni a győztest Ausztriában.
(2019. április 17. 12:16)
Idén is volt szerencsém maratonon szpíkerkedni a kincses városban. A kolozsvári nemzetközi versenyhétvégén több mint hétezren indultak 5, 10, 21 és 42,195 kilométeres távokon. A helyszín ezúttal is az impozáns Cluj Arena volt.

(2019. március 25. 12:42)
Közös történelemkönyv magyaroknak és románoknak?

Egy konferencián tolmácsoltam szombaton. Címe a lapon látható. Okos gondolatok hangzottak el, íme egy a sok közül: közös történelemkönyv magyarok és románok számára. Mit gondoltok? Szerintem sok fölösleges konfliktust törölne el, és előitéleteket oldana fel.