többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2018. május 15. 16:50)
Már hagyománnyá vált, hogy tavasszal a félmaratonon, ősszel pedig a maratonon veszem kezembe a mikrofont Bukarestben. Ezúttal tehát a 21 km-es versenyt kommentálhattam, ami idén is nagy népszerűségnek örvendett. Vasárnap több mint tízezren futottak a román főváros utcáin. Egy élmény volt őket köszönteni, majd pedig a célban üdvözölni. Gratulálok mindenkinek!
(2018. május 15. 16:16)
Stájerországban mindig különleges élmény műsort vezetni. A Grác melletti Mureck községben megrendezett triatlonversenyen olyan érzése van az embernek, mintha régi cimboráival találkozna egy nyugis, tavaszi hétvégén. Csodálatos táj, csendes, festői természet várja a résztvevőket a helyszínen. Idén is így alakult, de ettől függetlenül nem elhanyagolható az a tény sem, hogy igen színvonalas a viadal. A 2 km úszásból, 86 km kerékpározásból és 20 km futásból álló távot az U23-as világbajnok Till Schramm teljesítette a leggyorsabban, míg a hölgyeknél az Európa-bajnoki ezüstérmes cseh versenyző, Simona Krivankova győzött.
(2018. május 03. 11:00)
Számomra ez volt az ötödik alkalom, hogy szerepet vállalhattam a Fertő-tó kerékpáros maratonon. Az eseményt már 27 éve megrendezik, töretlenül, és továbbra is nagy népszerűségnek örvend. Idén ezer kerékpározó teljesítette a 125 kilométeres távot a Fertő-tó körül. Különleges szpíkerkedés volt ez számomra, hiszen ez volt az első osztrák verseny, amelyen helyi műsorvezetőként dolgozhattam. Ráadásul nagy mentorom, a tiroli Othmar Peer is jelen volt, már csak ezért is emlékezetesen alakult az idei kiírás.
(2018. április 17. 20:37)
Kolozsváron úgy éreztem magam, mintha én is lefutottam volna a bő 42 kilométeres maratont. Pedig nem, én "csak" beszéltem a mikrofonba, hét órán keresztül. Maratoni munka, tele élményekkel. Szombaton a gyerekek, vasárnap a felnőttek futottak. Voltunk kb hétezren a helyszínen, az ország egyik legszebb stadionjában, a Cluj Arenában. Magyar vonatkozásban fontos kiemelnem, hogy a hölgyek versenyét a magyar bajnok, a riói olimpikon Szabó Tünde nyerte meg.

(2018. március 23. 18:12)
Először a történelemben, Magyarország is rendezhet ügyességi és technikai motoros világbajnoki futamot (X-trial). A versenyt március 29-én rendezik meg Budapesten, a Papp László Sportarénában.

Az esemény sajtótájékoztatóján engem ért a megtiszteltetés, hogy bemutassam a sportágat és beszélgessek a szervezőkkel, valamint a gyorsaságimotoros világbajnokkal, Talmácsi Gáborral. Az X-trial iránt nagy az érdeklődés, bízom benne, hogy rajongók ezrei szórakoznak majd kiválóan a budapesti eseményen.

Az X-trial egy ügyességi szakág. A versenyző arra törekszik, hogy az akadálypálya teljesítése során lehetőleg végig egyensúlyban maradjon.
(2018. február 23. 19:03)
Gyermekkoromban nem volt kérdés, csíki kölyökként téli sportot kellett választanom. Én a sínek hódoltam, de voltak barátaim, akik korcsolyázni tanultak.  A legtöbben jégkorongozók lettek, volt aki műkorcsolyázott, és voltak, akik egy akkoriban még új olimpiai sportágban bontogatták szárnyaikat. Ők voltak a rövid pályás gyorskorcsolyázók. Mi, sízők, furán néztünk rájuk: mentek körbe-körbe, csak balra kanyarodtak, estek, keltek... Ja, amikor estek, akkor a palánknak ütköztek, mert akkoriban még nem volt divat védőmatracokat elhelyezni a pálya mentén. Fájhatott a sok bukás!

És fájhatott az a rengeteg edzés, amit egy sokak számára még tegnapelőtt is ismeretlen sportágba fektetett néhány tucat magyar rövid pályás gyorskorcsolyázó a hosszú évek során. Magyarország már 1992-ben, az első short-trackes olimpián is küldött versenyzőket ebben a sportágban az olimpiára, de pontszerzés egészen 2006-ig nem történt. Eltelt újabb tizenkét év, és meglett az első érem. Ráadásul aranyérem! Először a lassan 100 éves téli játékok történetében a Himnusz is felcsendült az éremátadáson. Beért a sok munka gyümölcse. Knoch Viktor, Burján Csaba, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor. Történelmet írtak, sok gyerek őket akarja utánozni, nyomdokaikba akarnak lépni. És nincs ennél nagyobb dolog, ami történhet egy ekkora sikert követően. Az új generáció felfedez egy új lehetőséget. A téli sportokat, vagy szűkítsük le, a rövid pályás gyorskorcsolyát. Magyarország 2018. február 22-ig csak nyári olimpián szerzett aranyérmet. Nem keveset, 176-ot! Most megvan az első télen is, ez pedig a 177. magyar olimpiai aranyérem.

A szapporói hősök (jégkorong) után most vannak phjongcshangi hősök is. Elindítottak egy történetet, ami - bízzunk benne - lesz még ennél is több szereplős a folytatásban. És ez azért hatalmas dolog, mert ők nem azért kezdték el ezt a pályafutást, mert magyar példaképeik voltak szeretett sportágukban. Ők a szüleikben, az edzőikben, és mindenekelőtt önmagukban hittek. Elhitték, hogy a célt igenis el lehet érni. Aki látta a döntőt, tudja. Egy biztonságos futammal meg lett volna a bronzérem, mert a koreaiak már rég elestek. De a magyarok csak mentek előre, harcoltak, küzdöttek. Győztek! És a történet folytatódik: csak körbe-körbe...

MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

(2018. február 14. 20:02)
Élményeikről, karrierjük legemlékezetesebb pillanatairól, sikerről és kudarcról beszéltek a riói olimpia bronzérmes párbajtőrözői az Óbudai Sport és Szabadidő Nonprofit Kft. rendezvényén február 7-én. Rédli András és Somfai Péter mellett az említett fegyvernem válogatott edzője, Dancsházy-Nagy Tamás és a vívók szövetségi kapitánya, Udvarhelyi Gábor is részt vett az eseményen.

(2017. december 31. 15:39)
Sokadjára ért az a megtiszteltetés, hogy műsorvezetőként lehetek jelen Hargita megye sportgáláján. Ebben az esztendőben az olimpiai versenyszámok kategóriában a cselgáncsozó Stoica Márk volt a legjobb, míg a nem olimpiai számokban a tájfutó Suciu Simion végzett az élen. Felnőtt csapatoknál a Csíkszeredai Sportklub kapta az elismerést. Gratulálok mindenkinek!