többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2020. január 20. 18:49)
Egy kis téli csodaország fogadott a bukovinai Dornavátrán, ahol 7. alkalommal rendeztek világkupa-futamot a szánkózók számára természetes pályán. Ahogy az elmúlt években, ezúttal is az alpesi országok versenyzői uralták a mezőnyt. Mindhárom versenyszámban (páros, női és férfi egyes) olasz, pontosabban dél-tiroli szánkós győzött. Számomra örömteli, hogy egy rangos nemzetközi viadalon már sokadjára ragadhatok mikrofont, és kommentálhatom/vezethetem a versenyt és annak műsorát idegen nyelveken. (fotó: Marian Negotei, FRSB)
(2018. május 03. 11:00)
Számomra ez volt az ötödik alkalom, hogy szerepet vállalhattam a Fertő-tó kerékpáros maratonon. Az eseményt már 27 éve megrendezik, töretlenül, és továbbra is nagy népszerűségnek örvend. Idén ezer kerékpározó teljesítette a 125 kilométeres távot a Fertő-tó körül. Különleges szpíkerkedés volt ez számomra, hiszen ez volt az első osztrák verseny, amelyen helyi műsorvezetőként dolgozhattam. Ráadásul nagy mentorom, a tiroli Othmar Peer is jelen volt, már csak ezért is emlékezetesen alakult az idei kiírás.
(2015. április 22. 13:22)
Napsütéses, de többnyire szeles időjárás kísérte útján a Kolozsvári Nemzetközi Maraton háromezer-ötszáz résztvevőjét. A Cluj Arena-ban vasárnap reggel 9:15-perckor rajtolt el a 42,195 km-es maraton mezőnye. A versenyzők a klasszikus távot, a félmaratont vagy a stafétát választhatták. A sporteseményen határontúli személyek is részt vettek, ezért szükségessé vált a többnyelvű moderáció alkalmazása. Nagy öröm volt számomra, hogy a román és a nemzetközi versenyeken alkalmazandó német és angol műsorvezetés mellett a magyar hangot is értékelte a közönség. Hálás vagyok a lehetőségért, hogy a kolozsvári maratonon dolgozhattam.
(2014. október 30. 23:40)
A magyarországi DIGI Sport televíziós csatorna Reggeli Start című műsorában számoltam be munkámról, a többnyelvű műsorvezetésről, valamint sportmoderációról. Megtisztelő számomra, hogy Csisztu Zsuzsa vendége lehettem, és hogy ország-világ előtt beszélhettem tevékenységemről.