többnyelvű műsorvezető - tolmács - fordító

HU
(2023. április 19. 08:35)
Idén is teltházas maratoni hétvégét rendeztek Kolozsváron. Négyezren indultak a vasárnapi versenyeken. A nagy népszerűségnek örvendő viadalon idén extra motivációt jelentett, hogy a dobogósok belépőjegyet nyertek a budapesti atlétikai világbajnokság első napjára. Ahogy az lenni szokott, kenyaiak vitték el az aranyérmeket a klasszikus, 42.195 kilométeres távon, de egy tucat magyar nemzetiségű futó is szerzett érmet a különböző kategóriákban.
(2018. május 15. 16:50)
Már hagyománnyá vált, hogy tavasszal a félmaratonon, ősszel pedig a maratonon veszem kezembe a mikrofont Bukarestben. Ezúttal tehát a 21 km-es versenyt kommentálhattam, ami idén is nagy népszerűségnek örvendett. Vasárnap több mint tízezren futottak a román főváros utcáin. Egy élmény volt őket köszönteni, majd pedig a célban üdvözölni. Gratulálok mindenkinek!
(2018. április 17. 20:37)
Kolozsváron úgy éreztem magam, mintha én is lefutottam volna a bő 42 kilométeres maratont. Pedig nem, én "csak" beszéltem a mikrofonba, hét órán keresztül. Maratoni munka, tele élményekkel. Szombaton a gyerekek, vasárnap a felnőttek futottak. Voltunk kb hétezren a helyszínen, az ország egyik legszebb stadionjában, a Cluj Arenában. Magyar vonatkozásban fontos kiemelnem, hogy a hölgyek versenyét a magyar bajnok, a riói olimpikon Szabó Tünde nyerte meg.

(2017. október 18. 12:39)
Tizedik alkalommal rendezték meg a Raiffeisen Bank Bucharest Marathont, azaz a román főváros maratonfutó versenyét. Új kiegészítő programokkal készültek a szervezők, viszont az ünnepi hangulatot az fokozta a leginkább, hogy új pályarekord született. A viadal kenyai győztese, Duncan Cheruiyot Koech 2 óra 13 perc 13 másodperc alatt teljesítette a távot. Mint minden évben, ezúttal is nagy öröm volt számomra az esemény részese lenni. Jó látni, hogy egyre népszerűbb a maraton, és a külföldiek száma is folyamatosan nő.
(2015. június 16. 12:21)
Brassóhoz rengeteg szép emlék köt engem, és ez elsősorban sízői karrieremmel hozható összefüggésbe. A Cenk alatti város Románia síközpontja, a tőle 10 kilométerre található Brassó-Pojánán országos érmeket nyertem, és életre szóló barátságokat kötöttem. Ez viszont a múlt! A jelenben az I. Brassói Nemzetközi Maratonról kell írnom, ahol többnyelvű sportmoderációt teljesítettem. Többezer jelenlévő követte végig az eseményt, amely éppen az elegáns városközpontból indult. Remek hangulat, és persze a környéken szokatlan hőség jellemezte a versenyt. Jó volt találkozni régi barátokkal, kedves ismerősökkel. Köszönöm a megbízást, gratulálok a résztvevőknek és a szervezőknek egyaránt!
(2015. május 18. 21:07)
Sportos arcát mutatta Románia fővárosa május 17-én. A bukaresti félmaratonon tízezren futottak. Több próbát is kipróbálhattak a résztvevők. Az egyéni 21 kilométeres versenyen kívül 10,5 és 3,5 km-es távot is választhattak a résztvevők. A félmaratont a kenyai Peter Emase nyerte meg, őt ünnepelte a népes közönség. A látogatókat szórakoztató programokkal, koncerttel és kiállításokkal is kényeztették a szervezők. Számomra megtisztelő volt a híres Parlament (Casa Poporului/Nép Háza) előtti téren dolgozni, hálás vagyok a lehetőségért.
(2015. április 22. 13:22)
Napsütéses, de többnyire szeles időjárás kísérte útján a Kolozsvári Nemzetközi Maraton háromezer-ötszáz résztvevőjét. A Cluj Arena-ban vasárnap reggel 9:15-perckor rajtolt el a 42,195 km-es maraton mezőnye. A versenyzők a klasszikus távot, a félmaratont vagy a stafétát választhatták. A sporteseményen határontúli személyek is részt vettek, ezért szükségessé vált a többnyelvű moderáció alkalmazása. Nagy öröm volt számomra, hogy a román és a nemzetközi versenyeken alkalmazandó német és angol műsorvezetés mellett a magyar hangot is értékelte a közönség. Hálás vagyok a lehetőségért, hogy a kolozsvári maratonon dolgozhattam.